Zadbaj o Pupila

Kochasz swojego zwierzaka? Dbaj o niego!

Z inicjatywy The Point startuje kolejna odsłona Kampanii edukacyjnej „Zadbaj o Pupila. Zdrowie i pielęgnacja”. Działania mają na celu budowanie świadomości społeczeństwa na temat odpowiedzialnego
posiadania zwierząt i troski o nie w każdym aspekcie życia. Kampania ukazuje się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych oraz Schroniska „Na Paluchu”.

Wśród poruszanych tematów znajda się odpowiedzi na pytania:

 • Czy pies może być alergikiem?
 • W jaki sposób odpowiedzialnie leczyć AZS u naszych zwierzaków?
 • Jak dbać o zęby naszego psiaka?
 • Dlaczego sterydy mogą być niebezpieczne dla naszych psów alergików?
 • Jak można wspomóc zwierzęta podczas pandemii i czy miłość do pupila to także zobowiązanie?
 • Na czym polega świadoma adopcja?
 • Czy czysty dom z czworonogiem jest w ogóle możliwy?

Kampania startuje jako specjalny dodatek w Gazecie Wyborczej 26 września, w wersji online na wpunktozdrowiu.pl oraz na portalach i wydarzeniach, poruszających tematykę zdrowia i pielęgnacji pupili.
W ramach kampanii „Zadbaj o Pupila. Zdrowie i Pielęgnacja” po raz kolejny wraz z Ekspertami i Partnerami przybliżamy nie tylko temat najistotniejszych aspektów w kontekście troski o naszych czworonożnych przyjaciół, ale i codzienności dzielenia z nimi życia i kanapy. Podkreślamy ponownie, że pies dając nam ogrom bezinteresownej miłości wymaga od nas nie tylko jej odwzajemnienia, ale i wielkiej odpowiedzialności za jego zdrowie i życie.– dodaje Joanna Myrcha, Managing Director, The Point.

Artykuły, które znalazły się w kampanii:

 • O opiece nad ciężarnym pupilem opowiada prof. dr hab. Wojciech Niżański, Prezes Elekt Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Katedra Rozrodu, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
 • Higiena jamy ustnej naszych zwierząt jest bardzo istotna dla zdrowia ulubieńców. Jak prawidłowo o nią zadbać, odpowiada z ramienia Polskiego Towarzystwa Naukowego lek. wet. Katarzyna Różycka.
 • Na temat 10 zobowiązań wobec środowiska i zwierząt z Pupilem rozmawiamy z przedstawicielami PURINA®.
 • W temacie nowoczesnych sposobów na zachowanie czystości w domu rozmawiamy z Piotrem Ossolińskim, Dyrektorem Sprzedaży Robert Thomas.

Podpowiadamy jak świadomie leczyć AZS u zwierząt i dlaczego leczenie sterydowe może okazać się fatalne w skutkach. W temacie Maxi ZOO jako grupie skupionej nie tylko na biznesie, ale i na dobrostanie zwierząt, wypowiada się Wojciech Kamiński.

Na temat niezwykle ważnej świadomej adopcji, szczególnie w czasach pandemii – Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska „Na Paluchu”.

Główni Partnerzy Merytoryczni kampanii: Polskie Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych, Schronisko „Na Paluchu” oraz Przychodnia dla Zwierząt.
Partnerzy Medialni: Animal Day’s, Wamiz, Psy.pl, Koty.pl, Zamerdani.pl, Fajny Zwierzak, Co w Sierści Piszczy, Targi Zoologiczne Wroclove.
Podziękowania dla Partnerów: Robert Thomas, PURINA, Maxi ZOO oraz Zoetis.

Czytaj więcej na www.wpunktozdrowiu.pl

link do elektronicznej wersji dodatku